Küresel Isınma-3

Küresel Isınma-3

Önceki yazımda belirtmiştim. Bundan 4200 yıl önce bilim adamları Eski Mısır’da büyük bir kıtlığın meydana geldiğini, öyle bir kıtlık ki, binlerce insanın öldüğünü, hatta en korkutucu olanı insanların kendi çocuklarını yediğini…

M.S. 2000, Temmuz ayının ortaları…

Dünyanın çeşitli bölgelerinden ilginç ve ürkütücü meteorolojik olaylar ile ilgili haberler geliyor. Kimi yerde aşırı sıcaklıktan can kayıpları olurken, bir başka bölgeden mevsimsiz bir kar fırtınasında insanlar yaralanıyor:

İspanya’nın Melilla bölgesinde hava sıcaklığı birkaç dakika içinde 170C yükseliyor. Bu olay bir süre sonra yeniden tekrarlanıyor.

Aynı gün ve saatlerde Suudi Arabistan’ın kavurucu sıcaklarından kaçmak için dağlık Asur bölgesinde piknik yapan 75 kişi hiç alamet yokken kar fırtınasından yaralanıyor.

Yine o günlerde Pakistan’da yağan şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelen selde 200 kişi ölüyor.

Bu olaylar daha başlangıç…

Bilim adamları yaşanan bu garipliklerin gittikçe hem de şiddetini arttırarak tekrarlanacağını belirtiyor. Ama küresel ısınmanın biz insanoğluna yapacağı en büyük yıkım SUSUZLUK olacaktır ki, bu durum kendini yavaş yavaş hissettirmeye başladı. Su yaşamın temel kaynağıdır. Su olmazsa yaşam olmaz. Burada basit bir mantık çıkarırsak: 

“Su kaynakları gün geçtikçe tükeniyor, yani yaşam her geçen gün tükeniyor.”

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ